Beczki stalowe – czy opłaca się kupić używane?

beczki stalowe

Pytanie o używane beczki stalowe jest tak naprawdę pytaniem o wszelkie używane przedmioty, jakie możemy kupić. Czy w ogóle warto w nie zainwestować? Przecież mogą być wybrakowane albo po prostu zużyte? Otóż tak może się nam wydawać, ale rynek wtórny uległ mocnej profesjonalizacji i teraz możemy kupować używane rzeczy u autoryzowanych sprzedawców. Nie inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o beczki stalowe, czy też beczki metalowe.

Do czego służą beczki stalowe (beczki metalowe)?

Zasadniczo najczęściej spotykanymi typami beczek są te z plastiku – a konkretniej z polietylenu dużej gęstości – i te z metalu. Jak można się domyślić, ten drugi rodzaj beczek jest bardziej wytrzymały zwłaszcza, kiedy w grę wchodzi transport chemikaliów czy materiałów niebezpiecznych. Beczki stalowe świetnie sprawdzą się:

  • kiedy w grę wchodzi transport paliw i substancji oleistych, jak również materiałów sypkich,
  • idealnie nadają się również do przechowywania chemikaliów.

Co więcej, dzięki pokryciu wnętrza specjalną farbą, która ma właściwości chemoodporne, w takich beczkach z powodzeniem można składować żywność bez żadnego ryzyka.
Naturalnie powstaje pytanie, czy z beczek używanych jest taki sam pożytek? Tutaj należy zaznaczyć, że jeśli takie beczki pochodzą od autoryzowanego sprzedawcy, to są zregenerowane i umyte, a ich stan pozwalał na „przywrócenie” ich do stanu używalności.

Beczki metalowe w służbie… kreatywnego spędzania czasu?

Poza „standardowym” użyciem, którego przykłady zostały podane w poprzednim akapicie, beczki metalowe mogą być nie lada gratką dla majsterkowiczów. Co to oznacza w praktyce? Z racji materiału, z jakiego wykonane są beczki, można poddać je autorskiej obróbce i uzyskać naprawdę ciekawe efekty.

  • Chcesz mieć komodę w industrialnym stylu? Przetnij beczkę na pół i wstaw do niej półki!
  • W internecie roi się od instrukcji, jak z beczki metalowej zrobić wędzarnię!
  • Przy odrobinie samozaparcia beczka metalowa może pełnić rolę stojaka na zlew plenerowy

Gdzie kupić używane beczki stalowe?

W przypadku produktów używanych zawsze należy uważać na ich pochodzenie i stan. Często zdarza się, że używane beczki stalowe i plastikowe sprzedają firmy, których głównym profilem działalności jest zagospodarowanie odpadów bądź inne usługi pośredni z tym związane. Jedną z takich firm jest Eko.Recycling, która zajmuje się zbiórką oraz transportem odpadów. Firma świadczy również usługi związane z myciem beczek i pojemników, bo we wszystkich procesach towarzyszących dba o to, by zagrożenie dla środowiska naturalnego było jak najmniejsze, a surowce były odzyskane w jak największym stopniu.

Używane beczki metalowe ze sprawdzonego źródła

Z racji tego, że beczki metalowe stosowane są przy transporcie niebezpiecznych materiałów, należy upewnić się, że mają wszelkie potrzebne certyfikaty, a to może nam zapewnić jedynie godny zaufania sprzedawca. Mniejsze znaczenie ma to, jeśli faktycznie chcemy wykorzystać beczki np. do budowy scenografii czy do samej obróbki metalu, jednak i wtedy dobrze jest znać źródło ich pochodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *