Jeździ i fruwa

Jeździ i fruwa

Airbus połączył swoje umiejętności lotnicze z wiedzą na temat pojazdów lądowych Italdesign i Audi, tworząc odważną koncepcję mobilności o nazwie Pop.Up Next. Jako następca oryginalnej koncepcji Pop.Up ujawnionej na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie, dwumiejscowe rozwiązanie do podróży prezentowane na tegorocznym pokazie może zarówno autonomicznie poruszać się po drodze, jak i unieść się pionowo w powietrzu, czyli jeździ i fruwa starając się pokonać ruch miejski wydostając ludzi z ulicznego tłoku.
W centrum koncepcji PopUp Next znajduje się prosta dwumiejscowa kabina pasażerska, która może podróżować na dwa sposoby. Prostsza i bardziej konwencjonalna trasa obejmuje podłączenie do sań o napędzie elektrycznym o mocy 60 kW (80 KM) i przyjęcie roli samochodu samojezdnego. Prędkość maksymalna jest wyświetlana przy prędkości 100 km / h (62 mph) i bazowałaby na 15-kWh baterii o zasięgu 130 km (81 mil).
Ale załóżmy, że znalazłeś się w pułapce. Korzystając z aplikacji do dzielenia się pojazdami, która towarzyszy PopUp Next, użytkownik może wezwać jeden z modułów powietrznych systemu. Zostałby on umieszczony w pobliskiej stacji ładującej, zatrzasnął się na dachu pojazdu i podniósł sfrustrowanego dojeżdżającego do pracy. Moduł powietrzny może latać 50 km (31 mil) na każdym ładowaniu swojej baterii 70-kWh, używając ośmiu silników elektrycznych do zsuwania się nad miastami z prędkością 540 km / h (336 mph).

Jak widać, biznes w branży motoryzacyjnej  i transportowej ma przed sobą ciekawą przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *