Co robiła minister na parkingu dla ciężarówek?

firma transportowa

Pani Cornelia (Cora) van Nieuwenhuizen – Wijbenga, holenderska minister infrastruktury odwiedziła na początku stycznia kierowców parkujących na jednym z parkingów wzdłuż autostrady A16. W jakim celu? Po to, by przekazać im osobiście, iż od lutego Holandia rozpoczyna kontrole w związku z unijnym zakazem spędzania obowiązkowego 45-godzinnego odpoczynku w kabinie pojazdu.
Należy się spodziewać zatem bolesnych kar…
Takie kontrole miały już miejsce np. w Niemczech (wrzesień 2017). Kierowca może być ukarany mandatem w wysokości 500 euro, jego pracodawca kwotą trzykrotnie wyższą, tj. 1500 euro. Wzbudziło to wiele kontrowersji, nawet oburzenie kierowców.
W grudniu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekał w sprawie belgijskiego przewoźnika (firma Vaditrans), na którego nałożono karę w wysokości 1800 euro za to właśnie, że jeden z jego kierowców spędzał w kabinie należny tygodniowy odpoczynek. Wyrok potwierdził nielegalność takiego odbioru regularnego tygodniowego odpoczynku przez kierowców i uczynił kary legalnym środkiem dyscyplinującym przewoźników.

Źródło: 40ton.net

nasze-radio.nl

e-transport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *